Dzīslojuma ceļi lasāmi gan tavā plaukstā, gan koka mizā, lapas stiegrojumā un tautastērpa jostas rakstā. Tie ir neizdibināmi dzīves līkloči un likteņraksti, kas ļauj mums satikties – vienam ar otru, pašiem ar sevi, ar mūziku un ar tradīcijām.
Mēs paveram plaukstas, lai nolasītu tajās nākotni, bet koklētāju rokās ir ierakstīts vēl daudz kas vairāk, – tajās ir ierakstīta mūzika. Tikai patiess un atdeves pilns, enerģisks rokas pieskāriens spēj izvilināt no instrumenta stīgām viskrāšņāko skaņu paleti. Pilnu ar stāstiem, sajūtām, atmiņām un sapņiem – visu, kas tik raksturīgs jaunam cilvēkam, kurš zina, ka viss ir viņa rokās!
Koncerta daudzslāņainais repertuārs ar maigumu satvers skatītāja roku, lai vestu līdzi pa krāsainajiem ceļiem un taciņām, kuras iedzīvina koklētāju rokas. Tās izvilina no stīgām gan jautrus tautas dančus un dvēseliskas melodijas, gan mūsdienu balādes un šūpuļdziesmu maigumu.
Koklētājs ir mūsdienu latvieša simbols – tas sniedz vienu roku tradīcijai, cieši turoties pie tās kā pie šūpuļa skanošas māmiņas balss, kura sniedz atbalstu un rāda ceļu, bet ar otru roku braši stiepjas nākotnē, lai meklētu savu individuālo būtību sarežģītajā dzīves taku dzīslojumā.
To, ko rada viena koklētāja roku pieskāriens stīgām, var saukt par skaņu, bet to, ko rada četri simti roku pāru, var saukt tikai par brīnumu.
Radošā grupa:
Mākslinieciskā vadītāja Ieva Šablovska
Mākslinieciskās vadītājas asistente Dace Priedīte
Režisore Diāna Kaijaka
Režisores konsultants Juris Jonelis
Dramaturģe Linda Rudene
Scenogrāfe Ineta Sipunova
Gaismu mākslinieks Ivars Vācers
Skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss
Ansambļu koordinatore Elīna Agneta Lamberte
Projekta vadītāja Grieta Sīpola