Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pulcē tūkstošiem dalībnieku un viesu, kas kopā rada ne tikai milzīgu enerģiju un pārdzīvojumu, bet arī atstāj lielu ietekmi uz vidi. Organizējot vienu no lielākajiem pasākumiem bērniem un jauniešiem Latvijā, ir jāapzinās, kādu ietekmi uz vidi tas radīs un ko var uzlabot, plānojot svētku norises. Ikviens var piedalīties zaļo svētku veidošanā - mēs kopā radām zaļus svētkus!
Svētku radīšanā līdzdarbosies gan kolektīvu dalībnieki, gan skolēni un vides interešu izglītības pulciņu dalībnieki, gan svētku apmeklētāji un viesi. Gatavojoties svētkiem kolektīvu dalībnieki veic dažādas vides uzlabošanas aktivitātes, plāno savu rīcību ietekmes uz vidi samazināšanai svētku laikā, ierodoties uz svētkiem realizē savas zaļās apņemšanās. Vides interešu izglītības pulciņu audzēkņi un vides izglītības projektu dalībnieki zaļo svētku veidošanā var iesaistīties, sagatavojot āra izglītojošu aktivitāti par videi draudzīgu rīcību un iesaistoties vides radošo darbnīcu norisē Vērmanes dārzā. Svētku laikā Vērmanes dārzā saplūdīs vidi izzinošas aktivitātes skolēnu un vides ekspertu vadībā, vides tehnoloģiju demonstrējumi un izmēģināšana. Darbnīcas aicināti apmeklēt gan svētku dalībnieki, gan viesi.
PROGRAMMA
Otrdiena, 8. jūlijs
No plkst. 12.00 līdz 19.00
- Projekta LIFE Goodwater IP partnera zinātniskā institūta “BIOR” demonstrācijas un izzinošas aktivitātes par Latvijas upēm un ezeriem, vietējām zivīm un to dzīvotnēm
- Dabas aizsardzības pārvaldes un jauno. reindžeru aktivitātes par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā. Varēs uzzināt, kā atpazīt dzīvnieku atstātās pēdas, noteikt koku sugas un iepazīt Latvijas lidojošos zīdītājus, kā arī to, kādas invazīvās sugas sastopamas Latvijā.
- Rīgas enerģētikas aģentūra piedāvās iespēju apskatīt sevi infrasarkanajā spektrā un spēlēt viktorīnas spēli par enerģētikas jautājumiem, kā arī uzzināt par ēku atjaunošanas iespējām Rīgā (12.00-15.00).
- Baltijas Vides foruma izglītojošas aktivitātes par plastmasu un veidiem kā mazināt tās izmantošanu ikdienā, samazinot atkritumu daudzumu (15.00-19.00).
Ceturtdiena, 10. jūlijs
No plkst. 12.00 līdz 19.00
- Dagdas mazpulcēni/vides pulciņa biedri rādīs eksperimentu un piedāvās izglītojošās aktivitātes par vienreizlietojamajām glāzītēm (12.00-14.00).
- Jēkabpils 2. vidusskolas skolēni aicinās izmēģināt viņu veidotās vides izziņas spēles par dažādiem vides jautājumiem (14.00-16.00).
- Kuldīgas novada BJC Interešu izglītības pulciņa "Dabas draugu" vadībā varēs spēlēt viņu veidotās spēles par putniem (16.00-18.00).
- Valsts augu aizsardzības dienests piedāvās izzinošas aktivitātes ļaus atpazīt dažādas sēklas, uzzināt ko jaunu par kukaiņiem un pagatavot mandalu no sēklām (12.00-17.00).
- Latvijas Hidroekoloģijas institūta darbnīcā varēs uzzināt vairāk par mikroplastmasu un dabā balstītiem risinājumiem (12.00-17.00).
- Latvijas Nacionālais dabas muzejs piedāvās iepazīt šā gada dzīvnieku, piedaloties “Ežu olimpiādē” (15.00-19.00).
- Rīgas enerģētikas aģentūra piedāvās iespēju apskatīt sevi infrasarkanajā spektrā un spēlēt viktorīnas spēli par enerģētikas jautājumiem, kā arī ēku atjaunošanas iespējām Rīgā (17.00-19.00).
- Latvijas Biškopības biedrība aicinās iepazīt apputeksnētājus, parādīs, kas notiek bišu stropā un dos iespēju iepazīt biškopja darbus un pat nobaudīt saldos darba augļus – medu.
Sestdiena, 12. jūlijs
No plkst. 15.00 līdz 19.00
- Brīvbodes teltī varēs izmēģināt mantu apmaiņu, kā arī uzzināt vairāk par to, kas ir Brīvbode un kā tā darbojas.
- Latvijas Zaļās jostas un Clean R darbnīcā būs iespēja ielūkoties šķirošanas centra ikdienā, izmantojot virtuālās realitātes brilles, pārbaudīt savas zināšanas zaļmaldināšanas testā, kā arī iegriezt eko ratu un satikt čaklo CleanR skudriņu.
- Biedrība “Latvijas Mazpulki” piedāvās izmēģināt dažādas izglītojošas aktivitātes par mežiem un mežu ekosistēmu.
- Biedrība “Bērnu Vides skola” ikvienu interesentu aicinās iesaistīties GLOBE programmas vides pētījumos.
Projekta vadītāja Inese Liepiņa
Satura un rīcību konsultanti – Pasaules Dabas fonds