Spēle “#KlimataDraugs dzied un dejo”

Spēle “#KlimataDraugs dzied un dejo”

Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #DziedUnDejo2021 kopā ar Pasaules Dabas Fondu laiž klajā interaktīvu pastaigu spēli “#KlimataDraugs dzied un dejo”. Bērni un jaunieši aicināti doties ārā, svaigā gaisā, izkustēties un atbildēt uz āķīgiem un aizraujošiem jautājumiem par Dziesmusvētku tradīciju un klimatam draudzīgām izvēlēm. Spēli var iziet jebkurā vietā, jebkurā pulksteņlaikā. Dalība bezmaksas. Spēle pieejama līdz 31. oktobrim.

Lai spēlētu spēli, nepieciešams:

 1. Uzlādēts mobilais telefons ar interneta pieslēgumu;
 2. Lejupielādēta LOQUIZ aplikācija;
 3. Spēlei piekļūt iespējams, aplikācijā ievadot:
 •   lietotājvārdu: klimatadraugs
 •   paroli: 2021

Spēles princips: Kopējā spēles distance ir ~ 4km, ik pēc noietiem ~100 metriem ekrānā būs redzams jautājums vai uzdevums. Ik četru jautājumu atbildes veidos mīklu jeb cilpu, kas atjautīgi jāatkož. Plašāk pastaigu spēļu ekspertu un veidotāju instrukcijā ŠEIT.

Dodoties pastaigas spēlē, kopā ar Pasaules Dabas Fondu aicinām ievērot #KlimataDraugs ētikas kodeksu: 

 1. Dabā uzvedies klusi!
 2. Ej pa iestaigātām takām!
 3. Izmanto atkārtoti lietojamos traukus!
 4. Ko atnesi, to aiznes!
 5. Esi atbildīgs pret dzīvniekiem!
 6. Saudzē gan dabas vērtības un dzīvotnes, gan tradīcijas un parašas!
 7. Neaizmirsti līdzi paņemt dziesmu un deju!

Spēle tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu, projekta “Klimatam pozitīvi XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” ietvaros.

Ikviens, kas spēli izgājis līdz 3. oktobrim, varēja pieteikt izlozei savu klasi vai pulciņu. Balvā: eksluzīvs, Pasaules Dabas fonda vadīts pārgājiens tur, kur neviens cits nav spēris kāju.

Apsveicam Kandavas Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru “Nagla” ar veiksmi izlozē! Novēlam, lai pārgājiens kopā ar Pasaules Dabas Fondu uzlādē ar iedvesmu un enerģju arvien jaunām klimatam draudzīgām izvēlēm!

Tiem, kas vēl nav noskatījušies izlozes tiešraides ierakstu, tas pieejams ŠEIT.