Svētku lieldraugs

 

Ar lielu atbildību un pagodinājumu esam priecīgi būt  Dziesmu un deju svētku lieldraugs – turpinot aizsākto draudzību skolu jaunatnes svētkos 2015. gadā un simtgades Dziesmu un deju svētkos. Dziesmu un deju svētki ir Latvijas identitātes simbols. Lai Latvijai svarīgākais – Dziesmu un deju svētku tradīcija turpinātos, Swedbank atbalsta Dziesmu un deju svētku kustību. Jauniešu aizrautība un iesaiste Dziesmu un deju svētku kustībā ļauj mums justies drošiem ne vien par šodienas, bet arī par nākotnes svētkiem un tradīciju!

 

Viedtālruņu lietotne jeb balss spēle “DzieDot” jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas viegli, mūsdienīgi un ar prieku.

Gaidot Dziesmusvētku vasaru nākamgad, aicinām dziedātājus, dejotājus, pūtējus, koklētājus, folkloristus, amatierteātru dalībniekus un visus citus kustības dalībniekus bēdu par pārceltajiem Svētkiem likt zem akmeņa un pāri iet, dziedot tautasdziesmas ar “DzieDot”. Dziedāsim, lai dziesma dzīvo mūžīgi!

Lejupielādē aplikāciju:

👉 Android: http://bit.ly/DzieDotAndroid

👉 iOS (Apple viedtālruņiem): http://bit.ly/DzieDot-iOS

Balss spēles noteikumi ir pavisam vienkārši. Katrs cilvēks ar savu unikālo balss augstumu var piemeklēt sev piemērotāko dziesmas partiju. Ar savu balsi spēlētājs vada spēles galveno varoni – putnu – jo augstāk dzied, jo augstāk tas lidos, bet līdz ar zemu dimdināšanu tas nolaidīsies tuvāk zemei. Kad būs pieveikti trīs spēles līmeņi – arī dziedātprasme būs rokā!

Balss spēle “DzieDot” radīta 2018. gadā, ieskandinot Latvijas valsts simtgadē notiekošos Dziesmu un deju svētkus. Ar spēles palīdzību 450 dziedātājgribētāji piepildīja savu sapni, virtuāli pievienojoties Dziesmu un deju svētku kopkorim Mežaparka estrādē

Apliecinot mūsu piederību Dziesmusvētku tradīcijai arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, Swedbank lielpuzurs, kas, godinot tautiskās tradīcijas, 2016. gada nogalē tika izgatavots Swedbank centrālajā ēkā kā Latvijā lielākais apskatāmais puzurs, nu aizceļo pie skolēniem.

Tur tas rūpēsies, lai tautas tradīcijas, prasmes un zināšanas neiegultu tikai muzeju plauktos un izstāžu zālēs, bet dzīvotu ikdienā un tiktu nodotas tālāk nākamajām paaudzēm.
Daļa puzura turpmāk rotās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju, bet daļu skolēni stundās izmantos, lai apgūtu puzura vēršanas prasmi un zināšanas par latviskajām tradīcijām.