KOPDZIEDĀŠANA

#DzSv kopdziedāšana

Pirmā jaunā izglītojošā TV kanāla “Tava klase” kopdziedāšana notika kopā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku koru koncerta “Dziesmubērns” māksliniecisko vadītāju Edgaru Vītolu un solistu Renāru Kauperu. Tika izdziedāta kāda visiem ļoti iemīļotā dziesma…🎼

ATCERIES! VĒL LABĀK PAR DZIEDĀŠANU IR DZIEDĀT VĒL VAIRĀK! 

Šajā kopdziedāšanas nodarbībā tiek izdziedāta dziesma “Aicinājums”, komponista Raimonda Paula komponēta dziesma ar Aspazijas tekstu.

Vai zināji, ka šo dziesmu komponists Raimonds Pauls uzrakstīja jau vairāk nekā pirms 30 gadiem? Un, ka šo dziesmu Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos izpildīs pirmo reizi, tieši 2021.gada Svētkos?

Skaties nodarbību, dziedi līdz un uzzini, kādas atmiņas par šo dziesmu ir XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentam Mārtiņam Klišānam!

ATCERIES! VĒL LABĀK PAR DZIEDĀŠANU IR DZIEDĀT VĒL VAIRĀK! 

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra dziesma “Tici sev” kopā ar ļoti īpašu kompāniju: dziesmas autoru Uldi Marhileviču un Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes vadītāju un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentu Romānu Vanagu. Video intervijā ar mums kopā bija arī otrs “Tici sev” autors – Guntars Račs. 🎼

ATCERIES! VĒL LABĀK PAR DZIEDĀŠANU IR DZIEDĀT VĒL VAIRĀK! 

Kora dziedāšanas stunda kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas topošajām mūzikas skolotājām Joannu un Annu.

Lai Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārs neaizmirstos, tas visu laiku jāatkārto! Tāpēc šajā kopdziedāšanas stundā tiek atkārtota Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kora repertuāra dziesma –  Andra Kontauta dziesma “Saulīt’ gāja vakarā kā uguņa dzirkstelīte”.

Video iespējams arī noskatīties sveicienu no dziesmas komponista Andra Kontauta!

 

ATCERIES! VĒL LABĀK PAR DZIEDĀŠANU IR DZIEDĀT VĒL VAIRĀK! 

Šodien kopdziedāšana kopā ar Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentu Edgaru Vītolu un mūziķi Jāni Aišpuru.

Atkārtosim Jāņa Aišpura dziesmu “Kalniem pāri”, kas tika dziedāta 2015.gada Svētkos un Jāņa Aišpura un Renāra Kaupera dziesmu “Tavs karogs”, kas tiks dziedāta 2021.gada Svētkos! Kā arī uzzini, kādas atmiņas ar šīm dziesmām ir abiem šīs dienas stundas vadītājiem un Renāram Kauperam!

ATCERIES! PIRMS KĀRTĪGAS DZIEDĀŠANAS, IR KĀRTĪGI JĀIEDZIEDAS!

Kopdziedāšanā kopā ar skolotāju Lauru Tālbergu, pedagogu Didzi Stosti un skolnieci Emīliju pilnveidojām un nostiprinājām vokālās prasmes, dziedot “Pepijas dziesmu” (“Es gribu kā bērns vēl just”, kas iekļauta arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta “Dziesmubērns” repertuārā. 🎶

Kopdziedāšanai attālināti pievienojās arī dziesmas autors – Arnis Mednis!

ATCERIES! CRESCENDO – PAKĀPENISKI SKAĻĀK, DIMINUENDO – PAKĀPENISKI KLUSĀK!

Vakardienas kopdziedāšanā kopā ar skolotāju Daci Kravali un viesi Kārli Taubi apguvām latviešu tautasdziesmu “Kas kaitēja nedzīvot” un apspriedām paaudžu kopdziedāšanas un Dziesmu svētku tematiku.

ATCERIES! VĒL LABĀK PAR DZIEDĀŠANU IR DZIEDĀT VĒL VAIRĀK! 

Kora “Via Stella” diriģente Liene Batņa un koristes Elizabete un Laura šodienas kopdziedāšanā parādīja, kā noris klasiska kora nodarbība, un kopīgi izdziedājām arī dziesmu no XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta repertuāra: “Novij man, māmuliņa” (Zigmara Liepiņa mūzika, latviešu tautasdziesmas teksts).

Vakar aizvadījām ļoti enerģisku kopdziedāšanu kopā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta māksliniecisko vadītāju un virsdiriģentu Edgaru Vītolu un topošajiem mūzikas skolotājiem Laumu Eglīti un Kārli Taubi. 🎶

Piektdienas  kopdziedāšanā kopā ar mums bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija lektore un kora “Via Stella” diriģente Liene Batņa un Rīgas Lietuviešu vidusskolas un Rīgas Klasiskā Ģimnāzijas koru diriģents Toms Kazimirisaņecs. 🎶

Kopdziedāšanas mērķis bija pilnveidot un nostiprināt vokālas prasmes, apgūstot Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta repertuārā iekļauto dziesmu “Zaļā zeme” (Jānis Strazds, Jānis Peters), tādēļ nodarbībai attālināti no Mežaparka Lielās estrādes pieslēdzās arī šīs dziesmas virsdiriģents un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes priekšsēdājs Romāns Vanags. Par būvnieku darbu Mežaparka Estrādē, savukārt, pastāstīja “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks.

Vakardienas kopdziedāšanā kopā ar Rīgas Franču liceja zēnu kora diriģentu Patriku Stepi iedziedājāmies un apguvām XII LatvijasSkolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta “Dziesmubērns” repertuāra dziesmu “Es izjāju prūšu zemi”.
Sazvanījāmies arī ar dziesmas virsdiriģentu Kasparu Ādamsonu, un parunājām par Prūsiju, par Svētkiem, par selfijiem un to vērtību šajā ierobežojumu laikā.
Noslēgumā – iespēja izdziedāt dziesmu kopā ar virsdiriģentu!
Vakar kopā ar skolotājiem Lauru Tālbergu, Didzi Sosti un skolnieci Emīliju Tālbergu apspriedām “spēka dziesmu” tēmu un apguvām XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru koncerta “Dziesmubērns” repertuāra skaņdarbu “Es atnācu uguntiņu”.
Kopdziedāšanas ietvaros arī digitāls sveiciens arī no autora – komponista Zigmara Liepiņa!
Pagājušās piektdienas kopdziedāšana noritēja kopā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģntu Gintu Ceplenieku, mūziķi Robertu Memmēnu un topošo mūziķi Patrīciju Katrīnu Ceplenieci. Iemācījāmies dungojamo dziesmiņu “Aiz kalniņa dūmi kūp” (no Imanta Mežaraupa latviešu tautasdziesmu cikla, kas iekļauts koru koncerta “Dziesmubērns” repertuārā), kā arī uzzinājām vairāk par bītboksa izpildes paņēmieniem.
Vakardienas kopdziedāšana – burvīga iespēja gan izdziedāties, gan izdejoties kopā ar talantīgo Sējānu ģimeni. Nodarbības centrā – skaņdarbs “Garā miza” un tās ceļš uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem!
Laiks digitālam Dziesmu svētku mini-maratonam!
Vakardienas kopdziedāšanā kopā ar skolotājām Daci Kravali, Anci Krauzi un Ances Krauzes meitiņām iemācījāmies sešu dziesmu fragmentus, kuri savulaik izskanējuši svētkos. Dziesmu izlasi sagatavojusi Rezongu ģimene no Talsiem – tās īpašo stāstu uzzināsi, noskatoties nodarbību!
Kopdziedāšanas mācību semestri noslēdza jaudīgi!
Kopā ar Rīgas Franču liceja zēnu kora diriģentu Patriku Stepi kopīgi iepazinām tuvāk un mākslinieciski izpildījām Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”.