Notikumu kalendārs

Koklētāju koncerts Jūrmalā

22. februāris 22. februāris
17:00
Jūrmalas Mūzikas vidusskola Dubultu koncertzāle

Kokļu mūzikas koncerti Latvijā

Ar koncertu 22. februārī plkst. 17:00  Jūrmalā sāksies 3 koncertu cikls, kurā būs dzirdami koklētāju ansambļi no visas Latvijas. Pirmajā koncertā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē piedalīsies ap 120 koklētāju no 10 Kurzemes un Zemgales pilsētām. Koncertā izskanēs tautas dziesmu apdares un latviešu komponistu oriģināldarbi atsevišķu ansambļu un apvienoto ansambļu izpildījumā.

Koncertā piedalīsies 17 Rietumlatvijas koklētāju ansambļi no Aizkraukles, Baldones, Dundagas, Engures, Iecavas, Jūrmalas, Kolkas, Olaines, Rīgas un Tukuma.

Programmā izskanēs Raimonda Paula, Viļņa Salaka, Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Raimonda Tigula, Edgara Lipora un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kas komponēti speciāli šovasar notiekošajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Diriģentes: Teiksma Jansone, Anda Eglīte, Valda Bagāta, Ieva Mežgaile, Iveta Tauriņa, Biruta Deruma un Dace Bleikša.

Solisti: Austra Svikle /flauta/, Mārtiņš Saprovskis /klarnete/, Mariss Matiass Ojala /sitaminstrumenti/.

Interese par kokļu mūziku nav rimusi, tāpēc Jūrmala labprāt uzņem pie sevis koklētājus, lai sajustu kopā muzicēšanas prieku un smeltos iedvesmu ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vasarā, kuros būtiska loma atvēlēta arī koklētāju ansambļiem.

Arī pārējo reģionu koklētāji pulcēsies 28. februārī Saulkrastos (Austrumlatvijas kolektīvi) un 7. martā Babītē (Pierīgas kolektīvi), lai kopīgos koncertos ieskandinātu vasarā gaidāmo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koprepertuāru.

Koncertu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jūrmalas Mūzikas vidusskolu.

IEEJA PASĀKUMĀ BEZ MAKSAS!