Svētku ziņas

629 deju kolektīvi piedalās videoprojekta #SvinētSauli attālinātajā filmēšanas maratonā

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” radošā darba grupa uzsākusi darbu pie vienota lielkoncerta fināla video klipa “Svinēt Sauli” izveides, kurā savu dalību ir pieteikuši 629 kolektīvi (aptuveni 12000 dalībnieku), kuri turpina gatavoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. 

Video klips tiek veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības ZOOM platformā, dejošanu vienatnē līdz 10 cilvēkiem ārtelpā ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā, ir stiprāka par visu.

Video klipa veidotāji – tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” horeogrāfe inscinētāja Dagmāra Bārbale, kā arī horeogrāfes – līdzautores Rūta Lauce, Diāna Gavare, Dace Adviljone, Guna Trukšāne; režisors un scenārija autors Reinis Suhanovs; video režisore Zane Gargažina – izveidojuši horeogrāfiju, kas apgūstama attālinātajā mācību procesā, dejojama individuāli un distancēti. Viss nofilmētais tiks savienots video pēcapstrādē, lai visi atkal varētu būt kopā. Video klipa kopējais garums ir 6 minūtes, bet katrai vecuma un klašu grupai horeogrāfiskais materiāls paredzēts līdz vienai minūtei garš.

Lūk, neliels ieskats kolektīvu dažādajā gatavošanās procesā:

TDK “Rits” ar lepnumu izdejo individuālo horeogrāfiju, svinot iespēju atkal klātienē un svaigā gaisā satikties kaut mazās grupās.

“Svinēt sauli”

Pēc ilga, ilga pārtraukuma, kad viens otru redzējām tikai mazā, mazā ekrāniņā šonedēļ BEIDZOT tikāmies arī klātienē ☺️👏
Maiju iedejojam ar kaut ko jaunu un nebijušu – deju nodarbībām ārā. Liels prieks bija atkal satikt vienam otru!

#svinetsauli #dejusvetki #dance #staysafe #tautasdejas

Posted by TDK “Rits” on Thursday, 6 May 2021

TDA “Kursa” ar prieku iedejo saules sildītajā Saldus estrādē.

 

Šonedēļ laikapstākļi mūs ir lutinājuši, tāpēc arī mēs izmantojām iespēju sanākt kopā Kalnsētas parkā un cītīgi pastrādāt pie Deju svētku fināla dejas, lai jau pavisam drīz, skaisti saposušies, varētu to nofilmēt!

#svinētsauli #Salduspiepilda #nācgavilēt #DzSv #citādisvētki

Posted by TDA “Kursa” on Saturday, 15 May 2021

Arī Irlavas kultūras nama deju kolektīva “Abaviņa” dejotāji gatavojas video dejai, izbaudot saulainos mēģinājumus svaigā gaisā:

Arī BDK “Drellīši” Dobelē priecīgi par pielāgoto horeogrāfiju un iespēju gatavoties vislatvijas video projektam:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BDK “Drellīši” (@bdkdrellisi)

Arī Rīgas 41. vidusskolas TDK “Kārums” mazie dejotāji ar prieku izmanto iespēju izkustēties svaigā gaisā un izdejot īpaši apstākļiem veidoto horeogrāfiju: (skaties šeit)

Video projekts pielāgots tā, ka tajā droši piedalīties var arī diasporas deju kolektīvi. Lūk, ieskats Minsteres BTDK “Rudzupuķe” mēģinājumā, Vācijā:

Rēzeknē turpinās arī Zoom mēģinājumi:

Svētku sajūta ienāk katra dejotāja mājās. Lūk, dizainere, stiliste un TV personība Dace Bahmane kopā ar dēlu izbauda gatavošanās procesu un svētku tērpa uzvilkšanas iespēju:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dace Krievina-Bahmane (@dacebahmane)

No sirds vēlam ikvienam no 629 kolektīviem (katram no ~12000 dalībniekiem), kas sagatavojušies: lai ikkatra dejotāja mājās ienāk svētku sajūta un prieks! Lai gandarījums par nepadošanos, attālinātajiem mēģinājumiem un dejas mīlestību! Katrs savā lodziņā un visi kopā – mēs varam radīt, priecāties un svinēt!
Svētki ir tur, kur esam mēs. Svētki ir tādi, kādi esam mēs. Citādos laikos #CitādiSvētki.

Video klipā plānots parādīt gan horeogrāfu un deju skolotāju darbu attālinātajā mēģinājumu procesā (treniņtērpos), gan lielkoncerta etnogrāfisko orķestri mēģinājumu un koncerta apstākļos, gan dejotājus tautas tērpos, izdejojot “Svinēt Sauli” brīva dabā (atbilstoši filmēšanas laikā valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem). Video klipu veido tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” horeogrāfe inscinētāja Dagmāra Bārbale, kā arī horeogrāfes – līdzautores Rūta Lauce, Diāna Gavare, Dace Adviljone, Guna Trukšāne; ežisors un scenārija autors Reinis Suhanovs; video režisore Zane Gargažina. Klipā izmantotā mūzika ir Mārtiņa Miļevska oriģinālskaņdarbs “Svinēt Sauli” ar Rasas Bugavičutes – Pēces tekstu, kurā iekļautas references uz lielkoncertam radītajiem skaņdarbiem “Šī vietiņa man patika”, “Rudens Māra”, “Ziemas Saulgrieži” un “Čimaru, čamaru” (Kaspara Bārbala un Mārtiņa Miļevska mūzika un tautas dziesmu aranžējumi).