Svētku ziņas

Aizvadīti reģionālie Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētki Norvēģijā

Ilga Švāne, “Latviešu biedrības Norvēģijā – Bergena” vadītāja, stāsta:

“Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētki Norvēģijā ir noritējuši skaisti un skanīgi. Trīs piepildītas dienas, kur bērniem un jauniešiem bija iespēja satikties, sadziedāties, rotaļāties un vienoties kopīgos Reģionālajos svētkos Norvēģijā – Bergenā. Svētki notika laika posmā no 13. -15. augustam Åsane kulturhus. Šie svētki bija nozīmīgi visai latviešu kopienai Norvēģijā jo vairāk kā pēc gada ilga pārtraukuma varējām sanākt kopā un tiešām svinēt, vienojoties dziesmā un dejā.

Reģionālo svētku laikā pie mums viesojās virsdiriģents Kaspars Ādamsons, kurš darbojās gan ar Norvēģijas zēnu kora puikām, gan ar pieaugušo Norvēģijas kori “Laipa”. Tāpat ciemos no Latvijas bija ieradusies Sandra Stare no folkloras kopas “Vīteri”, lai meistarklašu laikā iedvesmotu, radītu un vedinātu bērnus un jauniešus pozitīvi domāt par folkloras pēctecību. Norvēģijas zēnu kori Dziesmu svētkiem sagatvoja Anda Ramsoja, Folkoras kopu “Bergausi” vadīja Zane Danosa, Agrita Murāne.

Koncerta laikā tika pasniegti LR izglītības un zinātnes ministrijas Anitas Muižnieces un Skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektores Agras Bērziņas atzinības un pateicības raksti.

Svētku koncertus 15. augustā atklāja Latviešu vēstniece Norvēģijā Judīte Dobele.

Vēlamies pateikt īpašu paldies  visiem dalībniekiem un vecākiem par pacietību, motovāciju, atbalstu un līdzās būšanu, lai tomēr svētki notiktu. Priecājamies katrs atsevišķi un visi kopā, jo svētku moto ir: “SVĒTKI IR TUR, KUR ESAM MĒS! SVĒTKI IR TĀDI, KĀDI ESAM MĒS!” Kopā mums izdevās radīt un izdzīvot īstus Dziesmu svētkus!”