Svētku ziņas

Ar tiešraidi un īpašu spēli #KlimataDraugs dzied un dejo” šodien sākas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo2021

18. septembrī ar tiešraidi plkst.12:00 Latvijas Televīzijas ēterā tiks atklātas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo. Sākot no šī datuma par Svētku skatuvi kļūs  Latvijas Televīzijas ēters. Līdz pat 6. novembrim varēs redzēt visas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavotās programmmas, kuras tika filmētas vasaras laikā visā Latvijā. Pirmajā nedēļas nogalē varēs vērot gan atklāšanas notikuma “Svētki esam mēs” tiešraidi, gan folkloras programmu “Rotā saule, rotā bite”, gan svētku atbalstītāja Latvijas Mobilais telefons un Kultfilma veidoto dokumentālo īsfulmu “Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens” par pieredzēto vasarā.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 atklāšanas tiešraide “Svētki esam mēs”, kas tapusi ciešā sadarbībā ar LTV, būs skatāma 18. septembrī plkst. 12.00 LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM. Piecu stundu garumā, gandrīz kā citkārt svētku gājienā, tiešraidē dziedāsim, dejosim, spēlēsim un gavilēsim! Un šoreiz ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Tiešraidē pieslēgsies Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam Rīgā, tiks uzgavilēts Zemgalei Jelgavā pie pils, Kurzemei Kuldīgā pie Ventas rumbas un Latgalei Rēzeknē pie koncertzāles “GORS”, jo svētki ir tur, kur esam mēs! Tos radām sirdī un domās, te un tagad! 

Visas dienas garumā tradīciju krāsainību parādīs instrumentālie un vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas, folkloras kopas un deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, teātra pulciņi un jaunie stāstnieki. TV skatītājus gaidīs sirsnīgas, emocionālas un iedvesmojošas satikšanās ar bērniem un jauniešiem no visas Latvijas. Pārraidi vadīs Māra Sleja un Dainis Grūbe, kā arī Nansija Garkalne, Kaspars Ozoliņš un Arnis Slobožaņins.

Plkst. 17.00 svētku programmu turpinās īsfilma “Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens”, kurā parādītas aizkulises, kā tapa trīs nedēļu ilgs notikums, kurā ar īpašu svētku auto cauri visai Latvijai ceļu veica svētku organizatori un sveicēji. Šī ceļa simbols – Saules ripa – dziesmu un deju svētku sajūtu nogādāja bērniem visos Latvijas novados, kaut uz mirkli ļaujot sajust šos svētkus, lai arī šogad nebija iespējas visiem būt kopā.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #DziedUnDejo2021 kopā ar Pasaules Dabas Fondu 18. septembrī laiž klajā interaktīvu pastaigu spēli “#KlimataDraugs dzied un dejo”. Bērni un jaunieši aicināti doties ārā, svaigā gaisā, izkustēties un atbildēt uz āķīgiem un aizraujošiem jautājumiem par Dziesmusvētku tradīciju un klimatam draudzīgām izvēlēm. Spēli var iziet jebkurā vietā, jebkurā pulksteņlaikā. Dalība bezmaksas. Ikviens, kas spēli izgājis līdz 3. oktobrim, varēs pieteikt izlozei savu klasi vai pulciņu. Balvā: eksluzīvs, Pasaules Dabas fonda vadīts pārgājiens tur, kur neviens cits nav spēris kāju. Lai spēlētu spēli, nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar interneta pieslēgumu; lejupielādēta LOQUIZ aplikācija, spēlei piekļūt iespējams, aplikācijā ievadot – lietotājvārdu: klimatadraugs, paroli: 2021