Svētku ziņas

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem meistarklasēs Rīgas Doma kora skolā pulcēsies diriģenti no visas Latvijas

23. janvāris

Tuvojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, PIKC NMV Rīgas Doma kora skola (RDKS) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru pulcē Latvijas skolu koru diriģentus, lai kopīgi gatavotos svētkiem un virsdiriģentu vadībā apgūtu koru koncerta “Dziesmubērns” repertuāru.

“Rīgas Doma kora skola ir pagodināta kursos pulcēt vienuviet pedagogus no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē, zināšanās un iedvesmā turpmākai darbībai ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem,” atzīst virsdiriģents un RDKS vadītājs Gints Ceplenieks.

Meistarklases notiks ceturtdien, 23. janvārī, PIKC NMV E. Dārziņa mūzikas vidusskolas Lielajā zālē, un tajās pulcēsies ap 120 skolu koru diriģentu un mūzikas pedagogu. Meistarklašu idejas autors ir RDKS dibinātājs, ilggadējais direktors un XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu svētku Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits, bet kursu vadītāji ‒ teju visi šī gada svētku virsdiriģenti.

Kursu ietvaros dalībniekiem būs iespēja vērot, kā koncerta “Dziesmubērns” repertuāra sarežģītākās lappuses virsdiriģentu Kaspara Ādamsona, Airas Birziņas, Līgas Celmas-Kursietes, Ginta Ceplenieka, Mārtiņa Klišāna, Mārā Sirmā, Jevgēņija Ustinskova, Edgara Vītola un Goda virsdiriģentu Jāņa Erenštreita un Arvīda Platpera vadībā izdziedās Rīgas Doma zēnu koris un Rīgas Doma meiteņu koris TIARA.

Gatavošanās procesā arī šoreiz nozīmīga vieta atvēlēta koru diriģentu kopkorim, sniedzot iespēju ieraudzīt svētku repertuāru no dziedātāju skatpunkta. Paralēli darbam ar koriem virsdiriģenti ‒ Rīgas Doma kora skolas pedagogi ‒ vadīs individuālas diriģēšanas nodarbības meistarklašu dalībniekiem un sniegs padomus skaņdarbu interpretācijā.

XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku koru koncerts “Dziesmubērns” notiks šī gada 11. jūlijā jaunajā Mežaparka Lielajā estrādē. “Stiprinot Dziesmu svētku tradīcijas dzīvotspēju, gluži simboliski, ka tieši bērni būs jaunās Mežaparka Lielās estrādes pirmatklājēji. Tas ir īpašs pagodinājums un radošs dzinulis tiekties uz māksliniecisko izcilību,” saka RDKS vadītājs Gints Ceplenieks.