Svētku ziņas

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Īrijā ir izskanējuši.

Ar skaistu gājienu un brīnišķīgu koncertu, gandarījumu, prieku par atkal satikšanos, gavilēm, kuras veltītas dalībniekiem, organizatoriem un skatītājiem noslēgušies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Īrijā. Svētki notika 29. augustā Dublinas pilsētas parkā. 

Šie svētki bija ļoti nozīmīgi visai latviešu kopienai zaļajā salā, jo pēc pusotra gada pārtraukuma varēja atkal baudīt latviešu dziesmas, dejas un kopā būšanu klātienē. Svētkus atklāja ar dalībnieku kopbildi un krāšņu, skanīgu gājienu, kurā dalībnieki un skatītāji apmainījās ar sveicieniem latviešiem svētkos. Dalībniekus, skolotājus, vecākus un klātesošos ar uzrunu sveica LR vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis un Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ ) priekšsēdētāja Inguna Grietiņa – Dārziņa. 

Skanīgais un ļoti krāšņais koncerts, mijoties ar klātesošo prieku un laimes sajūtu, aplausiem un draudzīgām čalām, aizritēja nemanot. Kā minēja vairāki skatītāji, ļoti būtu vēlējušies dzirdēt un redzēt vēl un vēl. 

Pēc koncerta Svētku organizatori pasniedza LR Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektores Agras Bērziņas atzinības un pateicības rakstus, LR vēstniecības Īrijā un Latviešu biedrības Īrijā dāvinājumus. 

Tik ļoti visi bija iedvesmoti un priecīgi par atkal tikšanos latviešu svētkos, ka arī pēc saviesīgās daļas vēl ilgi uzturējās parkā, lai viens ar otru aprunātos un apmainītos ar emocijām .

Svētkos piedalījās divas mākslinieciskās kopas, jauniešu koris “LABKĪ” ( mākslinieciskā vadītāja Inguna Grietiņa – Dārziņa, diriģentes Laine Nigule – Beļenusa un Laura Zemvalde ) un bērnu deju kopa “Sienāzītis” ( vadītājas Olita Lagzdiņa un Linda Ozoliņa ), kuri gatavojās Svētkiem Latvijā. Tika sumināta un apsveikta  arī bērnu deju kopa “Taurenītis” ( vadītājas Anita un Agnija Šuplinskas ), kura šajos svētkos diemžēl nepiedalījās, taču gatavojās svētkiem Latvijā. 

Vēl svētkus ar savu dalību un priekšnesumiem kuplināja LBĪ skolas “Ābolītis” ( vadītāja Inita Slesareva ) un “Jumītis” ( vadītāja Antra Eisaka ), ĪLNP jauniešu deju kopa ( vadītāja Solveiga Slaidiņa ). 

Paldies no sirds visiem, kuri ieguldīja šo milzīgo darbu svētku tapšanā! Izdevās radīt svētkus tur, kur esam mēs.