Svētku ziņas

Tautas mūzikas video koncertstāsts «LĪDZ PAŠĀM DEBESĪM»

Augusta vidū koncerta “Līdz pašām debesīm” radošā komanda kopā ar video brigādi un Jakob Noiman Festival Band mūziķiem (komponista Jēkaba Nīmaņa vadībā) dosies ceļā lai 6 dienas brauktu pa Latvijas novadiem un apciemotu un nofilmētu ikvienu Tautas mūzikas koncerta dalībnieku, veidojot filmu  – koncertstāstu par ceļu uz Dziesmusvētkiem, par šo laiku, ko visi dzīvojam ar vēlmi atkal kopā sadziedāt!

Koncertā skanēs 26 kolektīvu individuālo priekšnesumu fragmenti, savukārt 6 kolektīvi pievienosies, lai dziedātu koncerta kopdarbu – L. Jēkabsones “Rūto” pirmatskaņojumu.

Koncerta kopējais dalībnieku skaits ir 32 kolektīvi ar 355 dalībniekiem.

Koncerta dalībnieki rotā, rotājas un rotaļājas visā Latvijā!

Tā ir kā spēle – sasaukšanās! Rotā garais sauciens no Balviem līdz Ventspilij, no Ikšķiles līdz Daugavpilij, no Limbažiem līdz Rīgai aizskan tāls un skanīgs – vai tu mani dzirdi?

Tā ir kā spēle – es pakāpjos , lai dzirdētu Tevi, lai tu redzētu mani! Vai mežā, vai kokā, vai vecajās pilsdrupās, vai laivā uz upes, vai jūras krastā, vai manās mājās, vai garajā zālē, vai augstajā kalnā! 

Koncertstāsta pamatideja ir  – grūtību pārvarēšana, kustība, tiecība, ilgas pēc satikšanās, saprašanās, sadziedāšanās, saspēlēšanās, lai kopā pakāptos aukstāk par ikdienību un tiktu līdz savu iespēju un varēšanas pašām debesīm!

Rotā – kopdziesmā, kopīgā skaņā, vienā elpā, vienā balsī!