Svētku ziņas

Uzsāk darbu pie vienota deju lielkoncerta fināla video klipa “Svinēt Sauli”

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” radošā darba grupa uzsākusi darbu pie vienota lielkoncerta fināla video klipa “Svinēt Sauli” izveides, kurā ietvertu visus skolu jaunatnes deju kolektīvus, kuri turpina gatavoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. 

Video klips tiek veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības ZOOM platformā, dejošanu vienatnē, ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā, ir stiprāka par visu.

Video klipa veidotāji izveidojuši horeogrāfiju, kas apgūstama attālinātajā mācību procesā, dejojama individuāli un distancēti. Viss nofilmētais tiks savienots video pēcapstrādē, lai visi atkal varētu būt kopā. Video klipa kopējais garums ir 6 minūtes, bet katrai vecuma un klašu grupai horeogrāfiskais materiāls paredzēts līdz vienai minūtei garš.

Video klipā plānots parādīt gan horeogrāfu un deju skolotāju darbu attālinātajā mēģinājumu procesā (treniņtērpos), gan lielkoncerta etnogrāfisko orķestri mēģinājumu un koncerta apstākļos, gan dejotājus tautas tērpos, izdejojot “Svinēt Sauli” brīva dabā (atbilstoši filmēšanas laikā valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem). Video klipu veido tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” horeogrāfe inscinētāja Dagmāra Bārbale, kā arī horeogrāfes – līdzautores Rūta Lauce, Diāna Gavare, Dace Adviljone, Guna Trukšāne; ežisors un scenārija autors Reinis Suhanovs; video režisore Zane Gargažina. Klipā izmantotā mūzika ir Mārtiņa Miļevska oriģinālskaņdarbs “Svinēt Sauli” ar Rasas Bugavičutes – Pēces tekstu, kurā iekļautas references uz lielkoncertam radītajiem skaņdarbiem “Šī vietiņa man patika”, “Rudens Māra”, “Ziemas Saulgrieži” un “Čimaru, čamaru” (Kaspara Bārbala un Mārtiņa Miļevska mūzika un tautas dziesmu aranžējumi).