Svētku ziņas

Tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” video projekts – lielkoncerta fināls “Svinēt Sauli”

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” radošā darba grupa uzsākusi darbu pie vienota lielkoncerta fināla video klipa “Svinēt Sauli” izveides, kurā ietvertu visus skolu jaunatnes deju kolektīvus, kuri turpina gatavoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Video klips tiek veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības ZOOM platformā, dejošanu vienatnē, ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un Deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā, ir stiprāka par visu.

Video klipa veidotāji veido horeogrāfiju, kas apgūstama attālinātajā mācību procesā, dejojama individuāli un distancēti. Viss nofilmētais tiks savienots video pēcapstrādē, lai visi atkal varētu būt kopā. Video klipa kopējais garums ir 6 minūtes, bet katrai vecuma un klašu grupai horeogrāfiskais materiāls paredzēts līdz vienai minūtei garš.

 

Video klipā plānots parādīt gan horeogrāfu un deju skolotāju darbu attālinātajā mēģinājumu procesā (treniņtērpos), gan lielkoncerta etnogrāfisko orķestri mēģinājumu un koncerta apstākļos, gan dejotājus tautas tērpos, izdejojot “Svinēt Sauli” brīva dabā (atbilstoši filmēšanas laikā valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem).

Video klipu veido tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” horeogrāfe inscinētāja Dagmāra Bārbale, kā arī horeogrāfes – līdzautores Rūta Lauce, Diāna Gavare, Dace Adviljone, Guna Trukšāne; ežisors un scenārija autors Reinis Suhanovs; video režisore Zane Gargažina. Klipā izmantotā mūzika ir Mārtiņa Miļevska oriģinālskaņdarbs “Svinēt Sauli” ar Rasas Bugavičutes – Pēces tekstu, kurā iekļautas references uz lielkoncertam radītajiem skaņdarbiem “Šī vietiņa man patika”, “Rudens Māra”, “Ziemas Saulgrieži” un “Čimaru, čamaru” (Kaspara Bārbala un Mārtiņa Miļevska mūzika un tautas dziesmu aranžējumi).

 

Dejotāju sadalījums pa grupām horeogrāfijas iestudēšanai:

 

Grupas nosaukums video projektā 2019.-2020.mācību gada vecuma un kvalitātes grupas Horeogrāfs
1.grupa 1.-2.klase A

1.-2.klase B

1.-4.klase

Rūta Lauce
2.grupa 3.-4.klase A

3.-4.klase B

3.-6.klase

Diāna Gavare
3.grupa 5.-6.klase A

5.-6.klase B

Dagmāra Bārbale
4.grupa 7.-9.klase

5.-9.klase

Dace Adviljone
5.grupa 10.-12.klase Guna Trukšāne

 

Pieteikšanās:

 

Deju kolektīvi piesakās un sniedz pielikumā pievienotajā anketā norādīto informāciju savas pilsētas/ novada deju kolektīvu virsvadītājam vai dejas metodiķim.

 

Virsvadītājs vai metodiķis apkopoto kolektīvu iesniegto informāciju pēc pielikumā pievienotās formas un nosūta elektroniski līdz š.g.1.aprīlim pa e-pastu: zanda.murniece@visc.gov.lv (tālrunis informācijai 60001628).

 

Vecāku/ likumisko pārstāvju apliecinājumu (par personām līdz 18 gadu vecumam) vai pašrocīgi parakstītu apliecinājumu (no 18 gadu vecuma) aizpilda par katru dalībnieku, kurš tiek iekļauts video klipā. Aizpildīto un parakstīto apliecinājuma oriģinālu nodod kolektīva vadītājam. Vadītājs visus kolektīva dalībnieku apliecinājumu oriģinālus nosūta vai nogādā uz VISC, Strūgu iela 4, Rīga, LV-1003 (ar norādi Zandai Mūrniecei) līdz š.g.8.maijam. Video klipā tiks ievietoti tikai to kolektīvu video, no kuriem tiks saņemti šie apliecinājumi.

 

Tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” fināla “Svinēt Sauli” video klipa horeogrāfiju apguve notiks 2021.gada 13.aprīlī plkst.11.00, Tiešsaistē, ZOOM platformā (https://zoom.us/j/97513100459 (Meeting ID: 975 1310 0459) ). Semināra norises plāns – pielikumā.

 

 

VISC vecākā referente

Zanda Mūrniece

zanda.murniece@visc.gov.lv , tālr. 60001628